fb

Dekarbonizácia motora HHO

Prídťe na dekarbonizáciu a zatiaľ si vypite kávičku.   

Objednať sa online

Kúp si Zľavový kupón

Efektíve čistenie motora pomocou HHO dekarbonizačného zariadenia prebieha hlavne kvôli vysokemu oktanovému čislu vodíka. Preto horí pri veľmi vysokej teplote. Pri tejto teplote je teda efektívnejšie horenie a karbón usadení v častiach motora sa oddeluje a v podobe prachu a spaluje sa. Takto sa dá veľmi efektívne predísť poškedeniu alebo zaseknutiu častí sacieho traktu ako je EGR ventil, ventily, turbokompresor a aj piesty alebo vyfukové potrubie. Vyčistením sa hlavne znížia emisie, zníži spotreba, zníži hlučnosť motora a oživý starý výkon. Takéto čistenie je dobré vykonávať v pravidelných intervaloch aby sa predišlo nadmernému znečisteniu ktoré už je vyčistitelné len mechanicky a teda rozobratím dielov motora.

Princíp HHO     

     Elektrinou z akumulátora vo vozidle je napájaný HHO generátor, ktorý elektrolýzou vody produkuje kyslik a vodik, ktoré sú následne privádzané do sacieho potrubia motora hneď za vzduchový filter. Vodík a kyslik, ktoré sú extrémne výbušné,  výrazne podporujú horenie. V motore sa zmieša s nasatým vzduchom a zmes tak v spaľovacom priestore v momente zápalu chytí rýchlejšie ako bez HHO a výrazne tak zvýši efektivitu spaľovania.

     HHO vybuchuje po privedení jeho teploty k bodu samovznietenia. Pre koncentrovanú zmes pri atmosferickom tlaku samovznietenie nastáva pri teplote 570°C. Minimálna energia zapálenia tejto zmesi zapaľovacou sviečkou predstavuje hodnotu približne 0,02 milijoulu. Po vznietení sa zmes plynov premení na vodnú paru a uvoľní energiu 241,8kJ v každom móle spáleného H2. Množstvo tepelnej energie nie je závislé na druhu spaľovania, no teplota plameňa je premenlivá. Maximálne dosiahnuteľná teplota je 2760°C pri čistej zmesi kyslíka a vodíka.

     HHO tak podporí omnoho účinnejšie spaľovanie fosilného paliva, využije omnoho viac energie, väčšou silou stlačí piest a tým sa zvyšuje počet prejdených kilometrov na rovnaké množstvo paliva.

 

Chcem nezáväznú ponuku

Ďalšie služby

Máte problém
so svojím autom?

Kontaktujte nás telefonicky na 0940 449 449 alebo 0908 647 227, prípadne nám napíšte. Radi vám pomôžeme.